رهبری حکم «آتش به اختیار» را به چه کسانی دادند؟

رهبری حکم «آتش به اختیار» را به چه کسانی دادند؟

حکم آتش به اختیار را کسانی از حضرت آقا گرفته‌اند که برای پیگیری مطالبات و منویات ایشان، نسبت به دستگاه مرکزی دانش و صلاحیت بیشتری دارند.

یکی از دوستان بزرگوارم که در دوران دانشجویی مسئولیتی در یکی از تشکل‌های دانشجویی داشت و اکنون چهره شناخته‌شده‌ای است، می‌گفت:

“دوران اصلاحات در حلقه‌های فکری دانشجویی با مسائلی مواجه می‌شدیم که به نظر بدیهی می‌آمدند که فی‌المثل فلان اقدام باید انجام گیرد و بهمان عمل نباید… اما در کمال تعجب می‌دیدیم که از هیچ اقدام ایجابی یا سلبی در مسئله به آن روشنی خبری نیست! نهایتا با خود می‌گفتیم حتما آن بالاها درباره این امور فکر و اقدام شده و ما بی‌خبریم… بعدها متوجه شدیم که خیر! آن بالا هیچ خبری نبوده است!”

جریان ضدانقلاب در حال ارائه یک تصویر آنارشیک از فرمان آتش به اختیار رهبر انقلاب به #تشکل_های_دانشجویی است. گویی قرار است هر کسی هر کاری در هر جایی به ذهنش می‌رسد انجام دهد!

اما واقعیت به هیچ وجه این نیست. رهبر انقلاب از یک سو می‌بینند که در آن بالاها خبری نیست و دستگاه مرکزی  اختلال دارد و نمی‌تواند مدیریت کند، و از سوی دیگر در کلام و سخن نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در دیدار ۱۷ خرداد شاهد پختگی و غنایی تحسین‌برانگیز هستند. به این افسران جنگ نرم است که ایشان فرمان آتش به اختیار داده‌اند.

حکم آتش به اختیار را کسانی از حضرت آقا گرفته‌اند که برای پیگیری مطالبات و منویات ایشان، نسبت به دستگاه مرکزی دانش و صلاحیت بیشتری دارند.

افسران جوان امام، حکم آتش به اختیار گرفتند تا وقتی در هیئات اندیشه‌ورزشان مسئله‌ای برایشان بیّن شد، با خود نگویند حتما درباره این بدیهیات در آن بالا فکر می‌شود! بدانند که آن بالا اختلال دارد و خود باید اقدام کنند.

یک دیدگاه

  1. سلام.فرمان “آتش به اختیار” خیلی واضحه و از بحث های نظامی منشا می گیرد.بعید می دانم تعبیر حضرت آقا فقط به تشکل های دانشجویی مربوط باشد چون دوباره کادر سازی می شود.اما در سخن حضرت آقا،آتش به اختیار به معنای کادرسازی و … نیست،بلکه هر کسی و یا هر گروهی و در هر جایی که توانایی انجام کار پخته فرهنگی را داشته باشد،مخاطب این کلام گهربار است.در مورد همین فرمان،در مسائل نظامی هم،نه تنها آر.پی.جی زن قادر به اجرای فرمان است بلکه بیسیم چی هم توانایی انجام چنین کاری را دارد.

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

9 + نه =